BİR ÖNERİNİZ Mİ VAR?

BİZE ULAŞIN

Engelli Yakını / Vasi Kuralları

Bize hemen ulaşabilirsiniz.

0 532 314 23 73

Engelli Yakını / Vasi Kuralları


Kuruluşumuz ’da yatılı bakım hizmeti almakta olan engellilerin mahremiyetini korumak adına çeşitli kurallar belirlenmiştir. Bu hususta bizlere destek olacağınız için teşekkür ederiz.
1. Engelli yakınları ziyarete geldiği zaman engelli odasını görmek isterse; diğer engellilerin mahremiyeti göz önünde bulundurularak, engelli yakınının uygun saatlerde ve Sosyal Servis ’te görevli mesleki personellere danışılarak oda ziyaretinde bulunmaları rica olunur.
2. Engelli yakınlarının ziyaret esnasında video çekebilen herhangi bir teknolojik alet (kamera, telefon) ile katlara çıkmamaları rica olunur.
3. Kuruluşumuzda yatılı bakım hizmeti almakta olan engellilerin beslenme şekli, diyetisyen tarafından hazırlanılan aylık yemek listesine göre düzenlenir. Engellilere harici herhangi bir yiyecek verilmemesi rica olunur.
4. Kuruluşumuzda yatılı bakım hizmeti almakta olan engellilere, engelli yakınları tarafından herhangi bir ilaç verilmesi kesinlikle yasaktır.
5. Engelli Bakım Merkezi Yönetmeliği’nin 9. Maddesinin 2. Fıkrasına göre ‘Misafirhane; merkezde personel ya da hizmet verilen engelli bireylerin yakınları için ücretsiz misafirhane oluşturulabilir. Misafirhane olarak düzenlenecek bölüm için açılış izni aşamasında onay alınır. Merkezde sonradan misafirhane oluşturulması durumunda İl Müdürlüğü onayı alınarak misafirhane oluşturulur. Misafirhanede kalacak kişi ve kalınacak süre merkez tarafından belirlenip, İl Müdürlüğüne yazılı bilgi verilir.’ Kuruluşumuzda misafirhane bulunmamaktadır.
Eskişehir şubemiz ruhsal engellilere ve alzheimer hastalarına hizmet vermektedir.
Geri Dön