BİR ÖNERİNİZ Mİ VAR?

BİZE ULAŞIN

KABUL ŞARTLARI KONUSUNDA SORUNUZ MU VAR?

Bize hemen ulaşabilirsiniz.

0 532 314 23 73

BESLENME VE GABS DİYETİ


Beslenme açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak ya da canının çektiği şeyleri yemek içmek değildir. Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini karşılamak demektir. Beslenmede en önemli iki kavram ‘yeterli’ ve ‘dengeli’ sözcükleridir. Çünkü sağlıklı bir yaşamın temelini yeterli ve dengeli beslenmek oluşturur. İhtiyacımız olan besin ögelerinden herhangi biri alınmadığında ya da eksik veya fazla alındığında sağlığımız bozulmakta ve vücudumuzda bir çok fonksiyon yerine gelmemektedir.

Ülkemizde ve dünyada yetersiz ve dengesiz beslenme, hazır gıda tüketme ve hareketsiz yaşamın artması beraberinde bir çok hastalığı getirmektedir. Sağlıklı beslenme kavramı sadece kilolu bireylerde değil aslında tüm bireylerde yaşam tarzı haline getirilmelidir. Çünkü bizim sebebini bilmediğimiz bir çok hastalığın asıl sebebi yetersiz beslenmedir.

İşte bu beslenme sorunları beraberinde bağırsak flora bozukluklarına ve bağırsak hasarlarına sebep olmaktadır. Hasar gören bağırsak sindirim işlevlerini gerektiği gibi yerine getiremez ve sindirilmeyen gıdalar sızdıran bağırsaklardan kana geçer. Kana geçen bu besinler vücut tarafından toksin olarak algılanır ve beraberinde psikolojik (depresyon, bipolar bozukluk, şizofreni, panik atak vb..) ve fizyolojik (çölyak, crohn’s, fibromiyalji vb..) hastalıklar meydana gelir.

GAPS diyetinin amacı bağırsak hasarından meydana gelen bu hastalıkları tedavi etmektir. Bu beslenme programında; patojen bakterileri ve mantarları besleyen, nörotoksin üreten yiyecekler, işlenmiş gıdalar tamamen diyetten çıkarılır. Dost bakteri adını verdiğimiz probiyotik desteği sağlayan fermente yiyecekler ve probiyotik destekleri ise diyete eklenir. GAPS diyeti uygulanmasından itibaren bağırsak hasarını gidermeye başlar ve sindirilmemiş gıdalar ve toksinlerin kana geçişini engeller. Kısa süre içinde hastalıkların semptomları ortadan kalkar ve gözle görülür iyileşmeler olur.

Bizim de amacımız misafirlerimize bu özel beslenme programlarını istekleri dahilinde uygulayıp onlara sağlıklı bir gelecek sunmaktır.

“Bütün hastalıklar bağırsakta başlar. Bağırsak hasta ise, vücudun geri kısmı da hastadır.” HİPOKRAT

Geri Dön